23 listopada nasi najmłodsi podczas  warsztatów dowiedzieli się, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, co nasypać do karmnika, a czego absolutnie im nie podawać. Na koniec wykonali samodzielnie ptasie przysmaki i rozwiesili je wokół szkoły.

 

Płaszczki, żółwie, kraby, anakonda czy rekiny to tylko nieliczni mieszkańcy Akwarium w Gdyni. 22 listopada klasa 1 c właśnie w tym miejscu odbyła swoją ostatnią w tym tygodniu wycieczkę. Od jutra wracamy w szkolne ławki by znowu jak gąbki chłonąć wiedzę.

 

Gdy na dworze coraz zimniej i nie możemy już tak często korzystać ze szkolnego placu zabaw, można pobawić się czasem pod dachem. 22 listopada klasa Oa i Ob świetnie bawiły się w sali zabaw.

Gdy młodsi bawią się i uczą na wyjściach i wycieczkach, starszaki zmagają się w dniach 20-22 listopada z próbnym egzaminem. Ósmoklasiści i gimnazjaliści dacie radę! Powodzenia!

21 listopada wszystkie klasy O-II brały udział w spotkaniu z panią policjantką dotyczącym bezpieczeństwa najmłodszych. Na deser była projekcja filmu "Klakson i spółka".

20 listopada klasy Oa i Ob miały wyjątkową okazję do odwiedzin w AWFiS w Gdańsku. Po uczelni oprowadził nas trener klasy mistrzowskiej w katedrze Lekkiej Atletyki Pan Mirosław Piątek. Obejrzeliśmy super nowoczesną Halę im. L. Blanika i spotkaliśmy samego mistrza. Olaf i Ivan spróbowali swoich sił w judo, obejrzeliśmy treningi koszykówki, lekkoatletyki i tańca. Na ostatnim wybieraliśmy najlepiej tańczącą parę. Największą radość naszym uczniom sprawiła oczywiście możliwość samodzielnego wypróbowania obiektów sportowych! Dziękujemy p. Madejskiemu za zorganizowanie super wycieczki, a dziewczynom z klasy II liceum za pomoc przy naszych najmłodszych!

W planie daltońskim stawiamy na samodzielność . 19 listopada klasa 1a miała za zadanie stworzyć karty pracy , podsumowujące lekcję przyrody w terenie. Oto efekty ich pracy.

Podkategorie