W minionym semestrze roku szkolnego 2020/2021 w sali 13. świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbywały się między innymi:
*zajęcia socjoterapeutyczne z elementami relaksacji i muzykoterapii kładące szczególny nacisk na rozwój umiejętności interpersonalnych,
*zajęcia doświadczalno-eksperymentalne z obszaru nauk ścisłych, podczas których dzieci mają okazję na naoczne przekonanie się w jaki sposób przebiegają zjawiska chemiczne i jak ciekawy jest świat z fizycznego punktu widzenia;
* zajęcia z biologii morskiej j akwarystyki słodkowodnej przybliżające nasze rodzime i egzotyczne ekosystemy;
*warsztaty lingwistyczne z zakresu Polskiego Języka Migowego i Brytyjskiego Języka Migowego poszerzające kompetencje komunikacyjne;
*zajęcia plastyczno-techniczne wspierające rozwój motoryki małej.
Zajęcia odbywały się zarówno w przestrzeni sali świetlicowej jak na terenie boisk szkolnych zapewniając dzieciom możliwość ruchu na świeżym powietrzu.
Realizacja była zgodna z planem zajęć dydaktyczno-wychowawczych świetlicy szkolnej.
Ponadto zrealizowano dwa konkursy kształtujące ducha zdrowej rywalizacji:
-Konkurs w rzucie samolotem do celu /sprawnościowy
-Konkurs plastyczny na pracę przestrzenną 'Fauna i flora Bałtyku'.