Nasza klasa 4a z okazji Dnia Kundelka zorganizowała zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierzaków, które przebywają w schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce.
Dzieci zrobiły wspólnymi siłami piękny plakat.
A trójka naszych wspaniałych uczniów z pomocą niezastąpionych rodziców zawiozła wszystkie zebrane rzeczy. Jako szkoła otrzymaliśmy dyplom od schroniska.
Piękna akcja naszych uczniów dla naszych czworonożnych przyjaciół! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.


Komisja konkursowa w składzie : p. Dyrektor Małgorzata Onasch-Ptaszyńska, p. Anna Wojtek-Tarasiewicz nauczycielka plastyki oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Janek W. mieli bardzo trudny wybór ale udało się ! Znamy już zwycięzców ale na oficjalne wyniki poczekamy do 10.11
Bądźcie cierpliwi


W świetlicy 2c obchodziliśmy dziś "Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek". Niektóre dzieci przebrały się za ulubioną postać z bajki - zawitała do nas Pippi Lansztrung, Dorotka, Pocahontas, Harry Potter, Martynka i Czerwony Kapturek. Rozwiązywaliśmy bajkowe quizy i zagadki muzyczne, kolorowaliśmy postaci z bajek i tworzyliśmy je z plasteliny i papieru. Czytaliśmy również przyniesione przez świetliczaki książki. Bawiliśmy się bajecznie ![]()


Za nami pierwsza część szkolnej lektury,, Cukierku, ty łobuzie”. Ten pręgowany dachowiec z plamką na nosie przypadł nam do gustu. Przy okazji rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach zwierząt. Doceniamy wrażliwość, ufność i przywiązanie czworonogów. Razem tworzymy wspaniały duet.![]()
![]()


"Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - podczas dzisiejszych zajęć stworzyliśmy wspólnie plastelinowe "Czytusie" i chmurkę Tosię, która zagościła w kąciku czytelniczym. Zapoznaliśmy się też z lekturnikami i zaczęliśmy je ozdabiać. ![]()


W planie daltońskim pracujemy zgodnie z instrukcjami. O a w ten sposób uczy się planowania i samodzielności . Poszło nam świetnie ![]()







