Minął semestr pracy w 4c Szkoły Podstawowej nr 53 jako klasy patronackiej eTwinning, pierwszej w Gdyni i jednej z siedemnastu w Polsce. Jest to projekt pilotażowy programu eTwinning, w którym eTwinning jest osobnym, obowiązkowym przedmiotem w planie lekcyjnym. W ramach działań na lekcjach uczniowie klasy 4 c wraz z koordynatorką, anglistką Małgosią Buszman, wychowawcą Mariuszem Kowalczykiem i nauczycielką wspomagającą Mają Sacewicz poszerzali wiedzę językową, poznawali narzędzia TIK, współpracowali interdyscyplinarnie metodą STEAM w projekcie międzynarodowym eTwinning wraz z Turcją i Ukrainą. Uczniowie poznawali zasady higieny cyfrowej i netykiety, tworzyli kreatywne prace plastyczne oraz filmiki po angielsku, budowali i opisywali karmniki dla ptaków, odbywali lekcje w języku angielskim i poznawali zwyczaje kulturowe rówieśników z różnych krajów.

W tym tygodniu 1a podążała tropem " nietypowych świąt ". Właśnie 29.lutego obchodzimy Dzień Tosta. Z wielką przyjemnością przygotowaliśmy z tej okazji pyszne tosty.

Cykl spotkań z rodzicami w ramach poznawania ich zawodów nabiera tempa. Dzięki mamie Jurka dzieci z zeróweczki dowiedziały się na czym polega praca stewardessy.

Z okazji Dni Dinozaura, dzieci przebywające w świetlicy miały okazję kolorować długa kolorowankę na świeżym powietrzu. ![]()
![]()












