1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
  2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.
  3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: bluzeczka biała, bawełniana z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe.
  4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
  5. Zeszyty 16 – kartkowe: w 3 cienkie kolorowe linie (dwie linie są czerwone, a jedna niebieska), w kratkę (po 5 szt.)
  6. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki grube, gumka, temperówka zamykana, kredki ołówkowe grube, linijka, pióro od II półrocza, nożyczki z zaokrąglonym ostrzem, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie.
  7. Pomoce i przybory niezbędne np. do zajęć plastycznych, zostaną zakupione po pierwszym spotkaniu wychowawcy z rodzicami.
  8. Bidon, lunch box (pudełko na śniadanie).
  9. Ryza papieru ksero.

#Pióro wieczne dla ucznia 1 klasy http://sierysuje.pl/pioro-wieczne-dla-ucznia/