12 czerwca  to był dzień pełen wrażeń dzięki uprzejmości mamy Tosi, która jest licencjonowanym przewodnikiem.Z samego rana 2a z p. Ewą wyruszyła na wycieczkę do Gdańska. Z dworca Śródmieście poprowadziła nas pod Katownię. Tuż za więzieniem naszym oczom ukazała się Brama Złota, a za nią ul. Długa z przepięknymi mieszczańskimi kamieniczkami. Idąc w stronę Ratusza Głównego Miasta minęliśmy Dom Uphagena. Przy ratuszu, na schodach Dworu Artusa nasza przewodniczka opowiadała wiele ciekawych historii, a my racząc się cieniem i podziwiając fontannę Neptuna zjadaliśmy kanapeczki przygotowane wcześniej przez rodziców. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do miejsca docelowego Narodowego Muzeum Morskiego, na interaktywną wystawę Ludzie-Statki-Porty. Oczywiście nad Motławą podziwialiśmy Żuraw- największy dźwig średniowiecznej Europy, a w muzeum wzięliśmy udział w warsztatach. Mimo upału.Było cudnie. Zresztą sami zobaczcie fotorelację.