NR 6  MAJ 2023  

Opracowali i przygotowali: uczniowie klas czwartych wraz z opiekunem Panią Małgosią Bielską. Gazetka szkolna prezentowana jest w formie elektronicznej, aby każdy miał szansę i możliwość przeczytania artykułów napisanych przez naszych zdolnych uczniów. 

Serdecznie Gratulujemy naszym zdolnym uczniom oraz
gorąco zachęcamy do lektury! Będzie wesoło, smacznie i ciekawie. 😁😍

  

Może być rysunkiem przedstawiającym tekst

Może być rysunkiem przedstawiającym mapa i tekst „!!!!!!!!!!!!!! Kacik Podróżniczy Londyn- Stolica królów Londyn założony nad Tamizą. osób rocznie jest królowami była królowa n.e. położony jest stolica… Anglii również Åcinania Wielkiej prawie Najsłynniejszymi władczyń] oraz Elżbieta wiersze) królami miał wymagają Bridge, popularnych Drugim jest siedem!)i historii największym tematów Pierwszym nich którego akrów), Opactwo oraz Muzeum ptaków itd (Wiezienie, o'średnicy metrów!). Wiele popularnych filmáw nakręcono:w Anglii Największy budynek czy P”ddigton) The Shard łącznej długości tenisowy na świecie, Londynie odbywa się prestizowy najstarszy czyli Wimbledon: Anglii jest zbliżony do naszego, bo zaledwie jest tam wcześniejsza godzina Polsce. stolicy Wielkiej Brytanii powstało najstarsze metro świata (w 1863 roku) godzinę”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

Może być rysunkiem przedstawiającym rower, plakat i tekst „Kacik sportowy Triathlon Czymjest? Triathlon to połączenie trzech dyscyplin sportowych: -pływania -kolarstwaljazdy na rowerze) -biegania Zaczyna się pływaniem potem jest jazda na rowerze ona koniec bieg. W triathlonie są różne długości np. jest ironman sÄ krótko dystansówki. Wszystko zależy od tego na jaką długość zawodnik będzie się przygotowywał. W przypadku triathlonu jest tak jak z maratonem ja osobiście nie trenuje ale moja mam już tak. Jak wygląda trening triathlonu? Na takim treningu wbrew pozorom nie trenuje się wszystkich dyscyplin. Trenuje się jedną albo dwie nigdy trzy. też nigdy nie trenuje się pełnego dystansu.”

Może być rysunkiem przedstawiającym 1 osoba i tekst „kacik czytelniczy Start a fire Hejo. Przychodzę do was z recenzją Star a Fire rundy pierwszej drugiej. Książka po raz pier została opublikowana na Wattpadzie W 2016 roku. Start a Fire jest pierwszą częścią trylogii Hell. Kupując Start a Fire trzeba zdawać sobie sprawę z tego że jest tam normalizowanie toksycznych relacji. Start a Fire nie jest takim typowym smutasem. Jednak jeżeli mocno się orzywiążesz do głównych bohater to W niektórych momentach serio można się popłakać. Τα książka ukazuję bardzo dużo problemów. Nie będę podawać przykładów bo jeszcze coś za spojleruje. U mnie ma 5/5 gwizdek. [PIZGACZ START FIRE”

Może być zdjęciem przedstawiającym perfumy, produkt do pielęgnacji włosów i tekst „DIY Bądź EKO Wszyscy bardzo zaśmiecamy świat niektórzy nawet nie zdają sobie tego sprawy Teraz pokaże dwa sposobów na użycie rzeczy które raczej byś wyrzucił. ljeślinie chcesz wazonu możesz włożyć tam lampki led będzie to taka świecąca butelka Potrzebujesz: szklaną butelkę, ozdoby lub farby Jeśli masz etykiete na butelce to zdejmij. Ozdób ją jak chcesz, na dole masz przykłady. Wlej do niego wode włóż kwiatki. Girlanda świetlna Potrzebujesz: lampki, pudełka po jajkach, ewntualnie farby pudełka wytnij kwiatki (jak na rysunku) zrób w nich nie duże dziurki tak żeby można było włożyć lampkę, ale żeby nie wypadła. Kwiatki możesz pomalować.”

Może być ilustracją przedstawiającą tekst „kalendarium 1 maja- Å›wię™to pracy. 2 maja- Å›wię™to flagi 3 maja- święto Konstytucji 3 Maja 4 maja- dzień strażaka 8 maja- dzień bibliotek 9 maja- dzień Europy 15 maja- Międzynarodowy dzień rodzin/ dzień polskiej niezapominajki 20 maja- Światowy dzień pszczół 21 maja- dzień kosmosu 23 maja- Światowy Dzień żółwia 24 maja- dzień ślimaka/ Europejski dzień parków narodowych 26 maja- dzień Matki 31 maja- dzień bociana białego”

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst