Plan zajęć pozalekcyjnych można sprawdzić tutaj.

 

  Gry planszowe i nie tylko

to zajęcia prowadzone przez p. Danutę Durowską, to nauka przez zabawę. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź, rozwijają się umiejętności społeczne i interpersonalne. Dzieci uczą się współzawodnictwa, uczciwości, rozwijają logiczne myślenie, główkują, poszukują najlepszych rozwiązań, negocjują. Gry dają dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi. 

 

Zabawy logopedyczne

prowadzi pani Małgorzata Folkierska-Żukowska, logopedka."Parskaj, chuchaj, prychaj, dmuchaj..." - baw się wiatraczkiem i pacynką, ćwicz język z Tygryskiem i Klaunem. Rozwiń umysł z  książką, tabletem i komputerem, gdzie Mimowa i Superkid pomagają ciekawie i wesoło spędzić czas. Z wierszem i prozą, głośno i szeptem; skacząc, klaszcząc i tupiąc - aby dostrzec, usłyszeć i wyrazić dokładnie to, co pomyśli głowa. I dokładnie tak, jak należy - wyraźnie i czysto. Aby to osiągnąć spotykamy się indywidualnie i grupkami. Ale zawsze chętnie.

 

 Zajęcia z j. angielskiego

to zajęcia prowadzone w grupach przez panie: Monikę Grunwald, Katarzynę Korczak, Magdalenę Natucką – nauczycielki języka angielskiego, na co dzień pracujące z najmłodszymi dziećmi, także niedosłyszącymi. Ponieważ każdej z przedstawionych tu pań nie brak energii i pomysłowości, a przede wszystkim zapału do pracy z najmłodszymi – zajęcia językowe mają charakter zabaw angażujących uwagę dzieci w sposób „całościowy” poprzez piosenki, wyliczanki, rymowanki, gry i zabawy ruchowe i planszowe, czy też quizy słowne i obrazkowe. Na zajęciach językowych dzieci tańczą, skaczą, śpiewają, rysują, zgadują, a nawet liczą ucząc się języka angielskiego, a przy okazji kształcąc szereg sprawności przydatnych w zdobywaniu wiedzy szkolnej, np. spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo – ruchowa, pamięć wzrokowa i słuchowa, sprawność manualna i wiele innych.

 

Szkolne kółko eksperymentów

to zajęcia prowadzone przez p. Gosię Onasch. Korzystając z prawdziwego sprzętu laboratoryjnego i składników, które można znaleźć w każdej kuchni dzieci samodzielnie "wyczarowują" kolorową pianę, chmurę z mleka, wybuchową cytryną czy kolorowy deszcz. Uczą się, jak nadmuchać balon dwutlenkiem węgla, poznają zjawisko dyfuzji i przeprowadzają podstawowe reakcje kwasów z zasadami.

 

Zajęcia plastyczne

to warsztaty prowadzone przez p. Anię Tarasiewicz. Różne techniki pracy, wiele rodzajów materiałów - ale cel każdych zajęć ten sam - rozwijanie talentów, kreatywności i wrażliwości naszych uczniów.

Wesoła matematyka

to zajęcia prowadzone przez p. Magdę Czubak i p. Alę Błajek. Zajęcia mają sprawić, że za parę lat nasi najmłodsi będą chętnie chodzić na lekcje matematyki i nie stanie się ona maturalną zmorą ;) Żeby liczyć, wcale nie trzeba używać kartki i długopisu. Można korzystać z np. fasoli!

 

Lapbooki

to warsztaty prowadzone przez p. Anię Gosińską. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia. Dzieci nie potrafią jeszcze pisać? Nic nie szkodzi! Znajdziemy inny sposób na przekazanie ważnych treści!

 

 

 

Facebook

Instagram

 

Partnerzy szkoły

 

BIP

seo joomla
DMC Firewall is a Joomla Security extension!