Szanowni Państwo!  
W związku ze stanem pandemii nie możemy organizować zajęć dla uczniów z różnych klas jednocześnie. Dlatego zajęcia pozalekcyjne będą organizowane  dla każdej klasy odrębnie w terminie ustalonym z wychowawcą  klasy. O wszystkich szczegółach powiadomią Państwa wychowawcy. Prosimy o wyrozumiałość. 
 

 

Gry planszowe i nie tylko

to zajęcia prowadzone przez p. Danutę Durowską, to nauka przez zabawę. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź, rozwijają się umiejętności społeczne i interpersonalne. Dzieci uczą się współzawodnictwa, uczciwości, rozwijają logiczne myślenie, główkują, poszukują najlepszych rozwiązań, negocjują. Gry dają dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi. 

 

Zabawy logopedyczne

prowadzi pani Małgorzata Folkierska-Żukowska, logopedka."Parskaj, chuchaj, prychaj, dmuchaj..." - baw się wiatraczkiem i pacynką, ćwicz język z Tygryskiem i Klaunem. Rozwiń umysł z  książką, tabletem i komputerem, gdzie Mimowa i Superkid pomagają ciekawie i wesoło spędzić czas. Z wierszem i prozą, głośno i szeptem; skacząc, klaszcząc i tupiąc - aby dostrzec, usłyszeć i wyrazić dokładnie to, co pomyśli głowa. I dokładnie tak, jak należy - wyraźnie i czysto. Aby to osiągnąć spotykamy się indywidualnie i grupkami. Ale zawsze chętnie.

 

 Zajęcia z j. angielskiego

to zajęcia prowadzone w grupach przez panie: Monikę Grunwald, Katarzynę Korczak, Magdalenę Natucką – nauczycielki języka angielskiego, na co dzień pracujące z najmłodszymi dziećmi, także niedosłyszącymi. Ponieważ każdej z przedstawionych tu pań nie brak energii i pomysłowości, a przede wszystkim zapału do pracy z najmłodszymi – zajęcia językowe mają charakter zabaw angażujących uwagę dzieci w sposób „całościowy” poprzez piosenki, wyliczanki, rymowanki, gry i zabawy ruchowe i planszowe, czy też quizy słowne i obrazkowe. Na zajęciach językowych dzieci tańczą, skaczą, śpiewają, rysują, zgadują, a nawet liczą ucząc się języka angielskiego, a przy okazji kształcąc szereg sprawności przydatnych w zdobywaniu wiedzy szkolnej, np. spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo – ruchowa, pamięć wzrokowa i słuchowa, sprawność manualna i wiele innych.

 

Szkolne kółko eksperymentów

to zajęcia prowadzone przez p. Gosię Onasch. Korzystając z prawdziwego sprzętu laboratoryjnego i składników, które można znaleźć w każdej kuchni dzieci samodzielnie "wyczarowują" kolorową pianę, chmurę z mleka, wybuchową cytryną czy kolorowy deszcz. Uczą się, jak nadmuchać balon dwutlenkiem węgla, poznają zjawisko dyfuzji i przeprowadzają podstawowe reakcje kwasów z zasadami.

 

Zajęcia plastyczne

to warsztaty prowadzone przez p. Anię Tarasiewicz. Różne techniki pracy, wiele rodzajów materiałów - ale cel każdych zajęć ten sam - rozwijanie talentów, kreatywności i wrażliwości naszych uczniów.

Wesoła matematyka

to zajęcia prowadzone przez p. Magdę Czubak i p. Alę Błajek. Zajęcia mają sprawić, że za parę lat nasi najmłodsi będą chętnie chodzić na lekcje matematyki i nie stanie się ona maturalną zmorą ;) Żeby liczyć, wcale nie trzeba używać kartki i długopisu. Można korzystać z np. fasoli!

 

Lapbooki

to warsztaty prowadzone przez p. Anię Gosińską. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia. Dzieci nie potrafią jeszcze pisać? Nic nie szkodzi! Znajdziemy inny sposób na przekazanie ważnych treści!