Klasa IV językowa

W roku szkolnym 2019/2020 proponujemy przyszłym  czwartoklasistom klasę z rozszerzonym programem języka angielskiego/nauki w języku angielskim 

Główne założenia planowanej innowacji pedagogicznej:

  • zwiększona liczba godzin języka angielskiego w tygodniu (do 4 godzin)
  • wprowadzenie elementów języka angielskiego na przedmiotach: przyroda (od klasy V - geografia), wychowanie fizyczne
  • poszerzenie programu nauczania o kulturę krajów anglojęzycznych
  • prowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej, nastawionej na otwartość wobec innych kultur, ludzi o innym światopoglądzie (znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym ułatwia kontakty międzykulturowe)

Innowacja realizowana będzie przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów pod nadzorem nauczycieli języka angielskiego w ramach obowiązkowych zajęć dydaktycznych. Praca na lekcjach odbywa się w oparciu o program nauczania języka angielskiego dla II etapu edukacyjnego, który został poszerzony o słownictwo z następujących dziedzin: przyroda, geografia i wychowanie fizyczne. Zajęcia sportowe mają być prowadzone w całości w języku angielskim, wzbogacane o polskie słownictwo związane z dziedzinami sportu wcześniej nie znanymi przez uczniów. Zajęcia przyrodnicze i geograficzne będą prowadzone głównie w języku polskim, wzbogacone zostaną o treści w języku angielskim (ok. 10-15% czasu lekcji poświęcona zostanie omawianiu danego zagadnienia w języku angielskim). Przewiduje się dodatkowe zadania i karty pracy w języku angielskim do realizacji podczas zajęć w szkole oraz lekcji terenowych skorelowanych z programem nauczania geografii i przyrody.

 

Facebook

Instagram

 

Partnerzy szkoły

 

BIP

seo joomla
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd