Konkurs Wiedzy o Europie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 organizuje od 18 lat Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Europie. W związku z utworzeniem nowej Szkoły Podstawowej nr 53 mamy przyjemność od roku szkolnego 2017/2018 organizować również edycję konkursu dla młodszych uczniów - klas IV szkół podstawowych.

Główne cele konkursu:

• kształtowanie posta proeuropejskich
  • rozbudzanie zainteresowań uczniów w zakresie poznawania kultury,tradycji i obyczajów różnych państw europejskich
  • rozwijanie u uczniów tolerancji wobec innych kultur

We wtorek 29 maja naszej szkole odbył się po raz pierwszy Konkurs Wiedzy o Europie dla szkół podstawowych pt "Europa to my". Udział wzięło 6 szkół podstawowych z Gdyni: SP13, SP14, SP21, SP26, SP49 i SP53. Wszystkie drużyny były wspaniale przygotowane . Zwyciężyła drużyna SP13 zajmując pierwsze miejsce, zaś drugie miejsce zajęła nasza drużyna SP53! Trzecie miejsce wywalczyła SP 26 i SP49.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Our website is protected by DMC Firewall!