Zajęcia pozalekcyjne

Plan zajęć pozalekcyjnych można sprawdzić tutaj.

Drodzy Rodzice!

W najbliższych tygodniach postaramy się przybliżyć Państwu to, co dzieje się w czasie zajęć dodatkowych w naszych świetlicach. Zapraszamy!

 

 Język hiszpański

to zajęcia prowadzone przez p. Joannę Motyńską przeznaczone dla uczniów klas 0-1. Dzieci uczą się w formie zabawy podstawowego, praktycznego słownictwa związanego z codziennym życiem. Wspólnie kolorujemy obrazki, rozwiązujemy łamigłówki, przez co uczymy się j. hiszpańskiego.

 

  Gry planszowe i nie tylko

to zajęcia prowadzone przez p. Danutę Durowską, to nauka przez zabawę. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź, rozwijają się umiejętności społeczne i interpersonalne. Dzieci uczą się współzawodnictwa, uczciwości, rozwijają logiczne myślenie, główkują, poszukują najlepszych rozwiązań, negocjują. Gry dają dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi. 

 

Zabawy logopedyczne

prowadzi pani Małgorzata Folkierska-Żukowska, logopedka.

"Parskaj, chuchaj, prychaj, dmuchaj..." - baw się wiatraczkiem i pacynką, ćwicz język z Tygryskiem i Klaunem. Rozwiń umysł z  książką, tabletem i komputerem, gdzie Mimowa i Superkid pomagają ciekawie i wesoło spędzić czas. Z wierszem i prozą, głośno i szeptem; skacząc, klaszcząc i tupiąc - aby dostrzec, usłyszeć i wyrazić dokładnie to, co pomyśli głowa. I dokładnie tak, jak należy - wyraźnie i czysto. Aby to osiągnąć spotykamy się indywidualnie i grupkami. Ale zawsze chętnie.

 

 Zajęcia z j. angielskiego

to zajęcia prowadzone w czterech grupach przez panie: Monikę Grunwald, Katarzynę Korczak, Magdalenę Natucką i Katarzynę Kucik – nauczycielki języka angielskiego, na co dzień pracujące z najmłodszymi dziećmi, także niedosłyszącymi. Ponieważ każdej z przedstawionych tu pań nie brak energii i pomysłowości, a przede wszystkim zapału do pracy z najmłodszymi – zajęcia językowe mają charakter zabaw angażujących uwagę dzieci w sposób „całościowy” poprzez piosenki, wyliczanki, rymowanki, gry i zabawy ruchowe i planszowe, czy też quizy słowne i obrazkowe. Na zajęciach językowych dzieci tańczą, skaczą, śpiewają, rysują, zgadują, a nawet liczą ucząc się języka angielskiego, a przy okazji kształcąc szereg sprawności przydatnych w zdobywaniu wiedzy szkolnej, np. spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo – ruchowa, pamięć wzrokowa i słuchowa, sprawność manualna i wiele innych.

 

Język migowy

to zajęcia, przeznaczone są dla uczniów klas: 1 i 4, prowadzone przez p. Annę Gosińską. W trakcie tych spotkań, nie tylko uczymy się alternatywnej metody komunikacji, ale również rozwijamy naszą koordynację, a przede wszystkim wspaniale się bawimy. Wspólne gry, zabawy i zgadywanki to doskonała okazja do nauczenia się podstaw komunikacji systemem językowo- migowym.

 

Facebook

Instagram

Partnerzy szkoły

 

BIP

seo joomla
Our website is protected by DMC Firewall!